Obecné informace o eutyroidní tvárné strumy

uzlový štítné žlázy struma

- kolektivní termín používaný v lékařství k diagnóze, aby sjednotit různé formace štítné žlázy. Definování datových struktur je možná vizuální stanovení diagnózy nebo pocit.

Redukce A eutyroidní nodulární strumy

Pod pojmem „štítné žlázy struma“ sdružuje velkou část štítné žlázy, protože s podobným klinickým obrazem. Vzhledem k tomu, hladiny hormonů pacienta může být normální, přesná diagnóza může být provedeno pouze po vyšetření tkáně získané biopsií místa, histologické úrovni.

Příčiny a klasifikace ETN
Euthyroidní struma jsou často tvořeny ze skutečnosti, že tělo není dostatečné množství jódu a jeho sloučenin v nich zavedeny. Další možnou příčinou euthyrosis je krvácení do tkáně štítné žlázy. Odborníci Rizikové faktory připisují přítomnost genetických chorob, dědičnost, nepříznivých účinků faktorů prostředí (tabákový kouř, výpary ve vzduchu, atd.), léky, přítomnost chronických virových nebo bakteriálních onemocnění.

Tam ETN klasifikace, založený na pohmat uzlů a vizuální kontrolou. Podle tohoto rozsahu se sleduje vývoj onemocnění:

  1. nodulární struma 0 stupňů - na pohmat struma není detekován, ale oba mají prostatu zvýšený objem;
  2. Struma 1 stupeň - euterioz stanoveno palpací, ale ne vizuálně patrné;
  3. Štítné žlázy struma stupeň 2 - ETN vizualizovat v případě, že pacient má krk v normální poloze.

diagnóza ETNČasto příznaky dlouhodobou nepřítomnost nemoci, jsou poruchy v tělesné funkce v raných fázích nejsou zjištěny. Obvykle pacienti jít k lékaři kvůli defektu v zahušťování krku. Podle vizuálního pohmat vyšetření, může lékař odhalit nodulární struma, eutyreoidních spojené s kosmetickou vadou, která se stává vážným problémem.

Pacienti si mohou stěžovat na porušení dechu, obtíže při polykání, změny hlasu, slabost a deprese těla. Tyto stížnosti vznikají v důsledku stlačení dýchacího a trávicího systému rozšířených uzlů a kapslí. bolest krku může znamenat růst uzlu nebo přítomnost krvácení.

léčba euthyrosis

Štítné žlázy struma ošetřených v závislosti na tom, co příčinu onemocnění. V případě, že kontrolní zjištěno, že velikost uzlu je menší než 1 cm, se nevyžaduje léčbu, provádí preventivní prohlídky dvakrát ročně.

V závažných případech, pacienti by měli být na klinice, pod lékařským dohledem, bude obnova není možné bez chirurgického zákroku. lékaři často musí uchýlit k resekci štítné žlázy. s tím výsledkem, že se u pacienta rozvine hypotyreóza. V tomto případě, levothyroxin je předepsaná léčba.

Uvědomte si, že není nutné odkládat návštěvu lékaře. Self-lék štítné žlázy struma nemožné.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Prognóza rakoviny štítné žlázy poměrně optimistickéPrognóza rakoviny štítné žlázy poměrně optimistické
StrumaStruma
Štítné žlázy štítné žlázyŠtítné žlázy štítné žlázy
Multinodulární struma zvětšené štítné žlázy: příznaky a léčbaMultinodulární struma zvětšené štítné žlázy: příznaky a léčba
Klid před bouří, nebo to, co lze očekávat od štítné žlázy?Klid před bouří, nebo to, co lze očekávat od štítné žlázy?
Příčiny, příznaky a léčba štítné euthyrosisPříčiny, příznaky a léčba štítné euthyrosis
Štítná žláza a těhotenství: účinek, hormony pravidlo při plánováníŠtítná žláza a těhotenství: účinek, hormony pravidlo při plánování
Jak se efektivně vypořádat s nodulární strumy štítné žlázyJak se efektivně vypořádat s nodulární strumy štítné žlázy
Symptomy uzlů ve štítné žlázeSymptomy uzlů ve štítné žláze
Etiologie a patogeneze toxického nodulární strumyEtiologie a patogeneze toxického nodulární strumy
» » Obecné informace o eutyroidní tvárné strumy