Klid před bouří, nebo to, co lze očekávat od štítné žlázy?

Ve shonu všedních starostí a problémů, lidé často zapomínají na nutnost sledovat jejich zdraví, vědět, že to je pouze tehdy, když je na pokraji nepřátelským tvář nemoci. Štítná žláza - je subjekt, který mnozí zbavují jejich pozornost, ale někdy dokonce i jeho běžný provoz - štítné žlázy - může být jen maska, za kterých chytře skrývá onemocnění.

Štítné žlázy - co to je?

foto ženy s eutyroidní štítné žlázyŘecké slovo eutyreoidních zdravotníci označují stav lidského těla, kdy je množství cirkulující v systémovém oběhu hormonů štítné žlázy a tyreotropinu, plně vyhovuje potřebám tkání a orgánů. Neodmyslitelně euthyroidní štítné žlázy - je normální stav, ale často se používá k charakterizaci patologii štítné žlázy, není doprovázena změnami v úrovni jeho sekreční aktivitu.
Štítné žlázy štítné žlázy je upozornit na sebe, když se pacient začne rušit nárůst velikosti štítné žlázy. Proliferace euthyroidní tkáň štítné žlázy může být jak rozptýlené a forma nodulární struma, často velikost štítné žlázy zároveň jsou v rozmezí 1-2 stupňů v klasifikaci WHO.

Jaký je důvod?

    Příčiny štítné euthyrosis není jich mnoho, ale jsou záminkou provádět další testy a dát bit štítné žlázy více pozornosti, než je obvyklé.
  1. První klinické štítné žlázy doprovází poměrně běžný stav v naší zemi je nedostatek jódu v konzumaci potravin, který je doprovázen růstem tkáně štítné žlázy nejen rozptýlené, ale často s tvorbou koloidních cyst.
  2. Další možností, která vyžaduje pečlivé sledování ukazatelů činnosti štítné žlázy - A eutyroidní během těhotenství, protože hormonální bouře, která se vyskytuje v těle ženy v pozici, nutí všechny agentury pracovat jiným způsobem, a to samozřejmě odráží ve štítné žláze. To může růst v průběhu těhotenství, což způsobuje nepohodlí pro ženy, ale ve většině případů jsou tyto změny odůvodněné potřeby organismu a rychlost fade po porodu. Nicméně, přítomnost nepříznivých faktorů (například ozáření oblasti krku k dispozici příbuzné onemocnění štítné žlázy), je možné, že po určité době po porodu vyžadovat další konzultaci s endokrinologa.
  3. Také to může být štítné žlázy etapa autoimunitní tyreoiditidy, a jeho symptomy nemohou zhoršit v průběhu let. Další možností, při onemocnění prostaty je nejen diagnostikovat, ale také se hodí pro úspěšnou léčbu drogové závislosti, může lékař stanovit tuto diagnózu jako lékařský eutyreoidních.

Jak štítné žlázy se projevuje?

Pokud mluvíme o tom, kdy štítné žlázy štítné žlázy beze změny, pak žádné příznaky bude chybět, ale v případě, kdy jde o eutyroidní difúzní nebo nodulární strumy, projevů, ačkoli docela skromné, ale mají místo.Vzhledem k tomu, onemocnění štítné žlázy, je mnohem větší pravděpodobnost, že trpí něžného pohlaví, ale možná není překvapující, že jedním z nejčastějších stížností je kosmetická vada, která je spojena se změnou tvaru krku v důsledku šíření tkáně štítné žlázy. Za normálních okolností, když je zvýšení není příliš štítné žlázy (1 stupeň), pak vyhledejte lékařskou pomoc jednotku, zatímco vývoj nodulární strumy nebo difúzní ke změnám již nemocní jsou více ochotni přijmout 2-3 stupňů. To je způsobeno tím, včetně skutečnosti, že se na zvětšené štítné žlázy způsobuje stlačení jiných orgánů, a v důsledku příznaků jako je bolest v krku, kašel, obtíže při polykání kusů potravin a dýchání (zvláště když leží na zádech) a můžete změnit prohloubení hlasu.

Musím být zacházeno?

Ve většině případů nebudete potřebovat léčbu a pravidelné činnosti navazující na endokrinologa a pravidelného sledování funkčního stavu štítné žlázy. Kontrola hladin hormonů štítné žlázy a TSH v žilní krvi je nutné nejméně jednou za šest měsíců, a štítné žlázy ultrazvukem - ročně. Stejné pravidlo platí i pro pacienty s thyreotoxikózou, lékařský eutyreoidních, přichází po průběhu léčby tireostatikami také vyžaduje pečlivé sledování. V situacích, kdy dochází k nedostatku jódu štítnou žlázu, která je nutně zapotřebí jej pro syntézu hormonů, endokrinolog může předepsat doplňování stopový prvek s pomocí léků. Pokud euthyroidní dosaženo úspěšné léčbě hypotyreózy, přijímací hormonální substituční terapie se nezastaví, ale může lékař upravit dávku v závislosti na stavu pacienta.

Sdílet na sociálních sítích:

Podobné
Jemné biopsie štítné žlázyJemné biopsie štítné žlázy
Příznaky rakoviny štítné žlázyPříznaky rakoviny štítné žlázy
Prognóza rakoviny štítné žlázy poměrně optimistickéPrognóza rakoviny štítné žlázy poměrně optimistické
Štítné žlázy štítné žlázyŠtítné žlázy štítné žlázy
Štítná žláza a těhotenství: účinek, hormony pravidlo při plánováníŠtítná žláza a těhotenství: účinek, hormony pravidlo při plánování
Jak se efektivně vypořádat s nodulární strumy štítné žlázyJak se efektivně vypořádat s nodulární strumy štítné žlázy
Symptomy uzlů ve štítné žlázeSymptomy uzlů ve štítné žláze
Velikost tabulky štítné žlázy je normální u ženVelikost tabulky štítné žlázy je normální u žen
Co je nodulární koloidní struma?Co je nodulární koloidní struma?
Jodid draselný návodJodid draselný návod
» » Klid před bouří, nebo to, co lze očekávat od štítné žlázy?